info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Magnez 400 B vitamina

Çmimi:L1,160.10

Magnez, vitamina B1, B6, B12, dhe acid folik për muskujt, zemrën & nervat 30 tableta

Stock: 4 in stock

Additional information

Përshkrimi

Integrator ushqimor që mbështet funksionimin normal të muskujve, zemrës, nervave dhe metabolizmin e energjisë.

Magnezi ka një ndikim pozitiv në sistemin nervor dhe muskujt.

Vitamina B1 ndikon në funksionimin normal të zemrës dhe bashkë me vitaminën B6 ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit nervor.

Acidi folik dhe vitamina B12 janë të nevojshëm për prodhimin e qelizave të gjakut, për sistemin imunitar dhe transportin e energjisë.

Pa gluten, pa laktozë.

Përdorimi

Një tabletë në ditë, pas ushqimit, e shoqëruar me ujë.

Përbërësit

Magnesium oxide, cellulose filler, carboxymethylcellulose filler, silicone-dioxide release agent, hydroxypropylmethylcellulose, palm oil (fully hardened), talcum release agent, titanium dioxide dye, fatty acid release agent, shellac, pyridoxine hydrochloride, emulsifier mono- and diglycerides of fatty acids, thiamine mononitrate, olive oil, emulsifier Polysorbate 80, pteroyl monoglutamic acid, cyanocobalamin

Përbërësit Sasia për 1 tabletë (doza ditore)
magnesium 400 mg
folic acid 600 μg
Vitamin B1 4.2 mg
Vitamin B6 5 mg
Vitamin B12 5 μg