info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Magnez 400 B vitamina

Çmimi:L1,131.00

Magnez, vitamina B6, B12, dhe acid folik për muskujt & nervat 20 bustina

Stock: 3 in stock

Additional information

Përshkrimi

Integrator ushqimor që ndikon në funksionimin normal të muskujve, nervave, sistemit imunitar dhe metabolizmit të energjisë.

Magnezi ka një ndikim pozitiv në sistemin nervor dhe muskujt.

Vitamina B6 ndihmon në mirëfunksionimin e sistemit nervor.

Acid folik dhe vitamina B12 janë të nevojshëm për prodhimin e qelizave të gjakut, për sistemin imunitar dhe transportin e energjisë.

I formuluar në formën e kokrrizave të tretshme në gojë, me shije limoni.

Përdorimi

Një bustinë në ditë. Tretet menjëherë në gojë. Nuk është e nevojshme të shoqërohet me ujë.

Përbërësit

Magnesium Oxide, Sorbitol Filler, Acidity Regulator Monosodium Citrate, Citric Acid Acidifier, Sodium Carboxymethylcellulose Thickener, Aroma, Pyridoxine Hydrochloride, Sweetener Aspartame, Release Agents Magnesium Salts of Fatty Acids, Sweeteners Acesulfame K, Pteroyl Monoglutamic Acid, Cyanocobalamin

Përbërësit Sasia për 1 bustinë (doza ditore)
magnesium 400 mg
Vitamin B6 6 mg
Vitamin B12 3 μg
folic acid 400 μg