info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Lecithin B-Vitamina

Çmimi:L1,200.00

Lecitinë dhe vitamina B për ushqimin e sistemit nervor 40 kapsula

Stock: 2 in stock

Additional information

Përshkrimi

Lecitina është një përbërës që gjendet në shumë ushqime dhe është burim kryesor i kolinës, një lëndë që merr pjesë në ndërtimin e membranës së qelizave nervore.

Vitaminat e grupit B kanë funksione të shumëfishta në organizëm. Ndihmojnë në mirëfunksionimin e sistemit nervor, në sistemin e qarkullimit të gjakut, në sistemin imunitar, në shumë reaksione metabolike përfshirë edhe metabolizmin e energjisë etj.

Pa gluten. Pa laktozë.

Përdorimi

Një deri në tre kapsula në ditë, pas ushqimit, shoqëruar me ujë.

Përdorimi

Soy lecithins, gelatin (beef), soybean oil, humectants glycerol and sorbitol, emulsifier mono- and diglycerides of fatty acids, DL-alpha tocopheryl acetate, nicotinamide, calcium D-pantothenate, dye iron oxides and iron hydroxides, pyridoxine hydrochloride, riboflavin, thiamine mononitrate, pterolymonoglutamic acid, cyanocobalamin

 

Përbërësit Sasia për 3 kapsula
lecithin 1500 mg
Vitamin B1 3.3 mg
Vitamin B2 4.2 mg
pantothenic acid 18 mg
Vitamin B6 4.2 mg
Vitamin B12 7.5 μg
niacin 48 mg NE
folic acid 600 μg
Vitamin E 36 mg α-TE