info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Kinder Multivitamin Shurup

Çmimi:L1,060.00

Shurup me vitamina & minerale për rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve 150 ml

Stock: Out of stock

Additional information

Përshkrimi

Kinder Multivitamin Syrup është formuluar për t’u siguruar fëmijëve vitamina dhe minerale të domosdoshme, që mbështesin rritjen dhe zhvillimin normal të tyre.

Me 12 vitamina, 5 minerale dhe aminoacidin esencial L-lisinë, ky produkt ndihmon në formimin e kockave dhe të dhëmbëve, forcon sistemin imunitar dhe ndihmon metabolizmin.

Me shije portokalli. Pa gluten. Pa laktozë.

Përdorimi

Fëmijët 3-6 vjeç -2.5 ml në ditë; fëmijët 7-12 vjeç – 5 ml në ditë; fëmijët mbi 10 vjec -10 ml në ditë pas ushqimit.

Përbërësit

Water, Sucrose, Magnesium citrate, Ferrous gluconate, L-Lysine monohydrochloride, L-Ascorbic acid (Vitamin C), Zinc gluconate, Maltodextrin, DL-alpha-Tocopheryl acetate (Vitamin E), Xanthan gum, Nicotinamide, Flavour, Retinyl palmitate (Vitamin A), Carotenes, Manganese gluconate, Calcium-D-pantothenate, Thiamin hydrochlo-ride (Vitamin B1), Riboflavin (Vitamin B2), Potassium sorbate, Pyridoxine hydrochloride (Vitamin B6), Gum ara-bic, Sodium benzoate, Starch, Folic acid, Sodium iodide, Biotin, Cholecalciferol (Vitamin D3), Cyanocobalamin (Vitamin B12)

 

Përbërësit Sasia për 5 ml
L-Lysine 50 mg
Vitamin A 400 µg
Vitamin B1 1,5 mg
Vitamin B2 1,4 mg
Vitamin B6 1 mg
Vitamin B12 2 µg
Vitamin C 40 mg
Vitamin D3 5 µg
Vitamin E 6 mg
Biotin 50 µg
Folic acid 200 µg
Niacin 8 mg
Pantothenic acid 3 mg
Iodine 70 µg
Iron 7 mg
Magnesium 20 mg
Manganese 500 µg
Zinc 5 mg