info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Jod Acid folik Hekur

Çmimi:L1,057.50

Integrator ushqimor i pasur me jod, acid folik, vitaminë B12 dhe hekur

45 tableta

Stock: Ka mbaruar

Përshkrimi

Suplement i pasur me jod, acid folik, vitaminë B12 dhe hekur.

Jodi është një element që ndikon në mirëfunskionimin e gjëndrës tiroide dhe prodhimin e hormoneve te saj.

Acidi folik, vitamina B12 dhe hekuri ndikojnë në sistemin imunitar dhe atë të qarkullimit të gjakut, në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe ndarjen normale të qelizave.

Përdorimi

Një tabletë në ditë, pas ushqimit, e shoqëruar me ujë.

Përbërësit

Fillers Dicalcium phosphate, cellulose and sodium carboxymethylcellulose, iron fumarate, coating agents Hydroxypropylmethylcellulose and shellac, dyes Titanium dioxide and iron oxides and iron hydroxides, release agents Silica, magnesium salts of fatty acids, talc and polysorbate 80, olive oil, Pteroylmonoglutamic acid, potassium iodide and cyanocobalamin

Përbërësit Sasia për 1 tabletë (doza ditore)
iodine 100 μg
folic acid 600 μg
iron 10 mg
Vitamin B2 3 μg