info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Glucosamin Extra Chondroitin

Çmimi:L1,186.80

Glukozaminë dhe Kondroitinë për kycet dhe kockat

30 kapsula

Stock: 3 në stok

Përshkrimi

Integrator ushqimor i formuluar për të ndihmuar në funksionimin normal të sistemit skeletik (kockat, kyçet & kërcet).

Glukozamina dhe kontroitina janë lëndë që gjenden në përbërje të kërceve.

Vitamina C nxit prodhimin e kolagjenit, proteina kryesore që ndërton indin lidhor. Kjo vitaminë, bashkë me vitaminën E dhe mineralet në përbërje të këtij produkti, zotërojnë veti antioksiduese duke mbrojtur qelizat nga radikalet e lira.

Pa gluten. Pa laktozë.

Përdorimi

Një kapsulë në ditë, pas ushqimit, e shoqëruar me ujë.

Përbërësit

Glucosamine sulphate from shrimp ingredients, gelatin (beef), chondroitin sulphate (beef), L-ascorbic acid, zinc gluconate, separating agents magnesium salts of fatty acids, DL-alpha-tocopheryl acetate, separating agents silicon dioxide, pyridoxine hydrochloride, copper gluconate, coloring matter titanium dioxide, sodium selenite

 

Përbërësit Sasia për 1 tabletë (doza ditore)
vitamin C 50 mg
Vitamin E 5 mg α-TE
Vitamin B6 2 mg
zinc 2.5 mg
copper 150 μg
selenium 30 μg
glucosamine 700 mg
chondroitin sulfate 50 mg