info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Eisen Femin

Çmimi:L1,000.00

Hekur, vitaminë C & vitamina B për sistem të mirë të qarkullimit të gjakut dhe energji 20 bustina

Stock: Out of stock

Additional information

Përshkrimi

Formulim i pasur me Hekur, vitaminë C, vitaminë, B6, B12 dhe acid folik.

Hekuri  është një element kryesor me shumë funksione në organizëm.  Ai  ndikon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës,  duke bërë të mundur transportin e oksigjenit në gjak.

Vitamina C nxit përthithjen e Hekurit dhe mbron qelizat nga oksidimi.

Vitaminat e grupit B kanë rol parësor në mirëfunksionimin e sistemit nervor dhe bashkë me Hekurin ndikojnë në sistemin e qarkullimit të gjakut, në sistemin imunitar, në shumë reaksione metabolike përfshirë edhe metabolizmin e energjisë.

Formuluar në formën e kokrrizave të tretshme në gojë. Pa gluten. Pa laktozë. I përshtatshëm për veganët.

Përdorimi

Një bustinë në ditë. Tretet menjëherë në gojë. Nuk është e nevojshme të shoqërohet me ujë.

Përbërësit

Filler sorbitol, filler xylitol, L-ascorbic acid, ferric pyrophosphate, acidity regulator monosodium citrate, thickener sodium carboxymethylcellulose, flavor, sweetener acesulfame K, sweetener aspartame, pyridoxine hydrochloride, pteromonoglutamic acid, cyanocobalamin

 

Përbërësit Sasia për një bustinë
iron 14 mg
folic acid 300 μg
Vitamin B6 1.4 mg
Vitamin B12 2.5 μg
vitamin C 80 mg