info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Doppelherz Aktiv Meno Soja Isoflavonoide + Calcium + D3

Çmimi:L1,125.00

Integrator ushqimor për femrat gjatë dhe pas menopauzës

30 tableta

Stock: 6 në stok

Përshkrimi

Aktiv Meno ndihmon femrat të ruajnë mirëqenien gjatë dhe pas menopauzës.

Formulim i pasur me izoflavonoidet e sojës që kanë efekt pozitiv në lehtësimin e afsheve të nxehta.

Kalciumi është përbërës kryesor i kockave dhe një mineral esencial me shumë funksione në organizëm, ndërsa vitamina D3 ndihmon në fiksimin e tij në kocka.

Vitaminat e grupit B luajnë rol të rëndësishëm në shumë reaksione metabolike, në sistemin nervor, në atë të qarkullimit të gjakut dhe gjithashtu për lëkurë, flokë e thonj të shëndetshëm. Pa gluten. Pa laktozë.

Përdorimi

Një tabletë në ditë, pas ushqimit, e shoqëruar me ujë.

Përbërësit

Calcium carbonate, Soja Isoflavones concentrate, Gum arabic, Rice starch, Silica, Hydroxypropylmethylcellulose, Shellac, Talc, Cellulose, Calcium stearate, Mono- and diglyceride from fatty acids, Polysorbate 80, Titanium dioxide, Iron oxide, Olive oil, Pyridoxine hydrochloride, Thiamine nitrate, Riboflavin, Folic acid, Biotin, Cholecalciferol, Cyanocobalamin 0.1 %.

 

Përbërësit Sasia për 1 tabletë (doza ditore)
Soja isoflavones from soja concentrate 125 mg
Calcium 500 mg
Vitamin D3 5 µg
Vitamin B1 1,4 mg
Vitamin B2 1,6 mg
Vitamin B6 2 mg
Vitamin B12 3 µg
Biotin 150 µg
Folic acid 400 µg