info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Delifab Prandium

Çmimi:2,229.00 L

Suplement ushqimor që ndihmon në eleminimin e gurëve në tëmth, në fazë fillestare
Kuti x 30 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: DELI024
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Delifab Prandium është një suplement ushqimor që kombinon bimën melissa me vaj arre, orthosiphon, mertil dhe rafan.
Rekomandohet të përdoret:
– për eliminimin e gurëve në temth në fazat fillestare;
– në trajtimet post-operatore;
– si detoksifikues;
– për të lehtësuar ngurtësimet dhe inflamacionet e ndryshme.

Studimet shkencore kanë vertetuar se ky suplement ka veti te larta anti-inflamatore, antioksidante, anti-bakteriale, hepato-protektore, diuretike, anti-hipertensive dhe efekte hipoglicemike.

Melissa është një bimë me efekt pozitiv në trajtimin e çrregullimeve të traktit gastro-intestinal.
Në mjekësinë alternative përdoret si ndihmuese për trajtimin e gjumit dhe të problemeve me traktin gastro-intestinal.
Vaji i arrës përmban antioksidantë, mangan, bakër, acide yndyrore esenciale dhe ka veti rigjeneruese per organizmin.
Një ndër përbërësit e tij është acid ellagik, një polifenol me veti antioksiduese, anti-bakteriale, antivirale dhe anti-inflamatore.
Mertili, në sajë të vetive kuruese që ka, luan rolin e një antibiotiku natyral.
Rafani është një antibiotik natyral me permbjatje te Sinigrinës, një vaj me veti të fuqishme anti-bakteriale. Efektiv:
– si analgjezik për dhimbjet muskulare.
– kundër sëmundjeve sezonal.
– në eliminimin e mukusit dhe në pastrimin e traktit tretes dhe respirator.
Ai është një diuretik i shkëlqyer.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1 ose 2 kapsula në ditë.
Ndiqni këshillën e mjekut tuaj për përdorimin e këtij suplementi.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping