info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

BuonaBuonavit D3K Drops

Çmimi:L1,500.00

Vitaminë D3 dhe vitaminë K për fëmijë 12ml

Stock: 20 in stock

Additional information

Përshkrimi

Integrator me vitaminë D3 dhe K1, që rekomandohet të merret gjatë muajve të parë të jetës së bebeve.
Vitamina K1 është e rëndësishme, pasi merr pjesë në proçesin e formimit të faktorëve të koagulimit të gjakut.
Vitamina D3 ka një sërë funksionesh ku përmendim:
-formimin e kockave;
-rrit përthithjen e kalçiumit dhe fosforit;
-ndihmon në mirëfunksionimin e sistemit imunitar.
Nuk duhet të tejkalohen dozat e rekomanduara ditore.
Produkti ruhet në vend të freskët, të thatë, i mbrojtur nga drita.
Pa gluten.
Pa laktozë.

Përdorimi

Tunde para çdo përdorimi.
Rekomandohet të merren 4 pika një herë në ditë.

Përbërësit

Medium-chain triglycerides, cholecalciferol (vitamin D3), phylloquinone (vitamin K1).