info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Buona Difesa

Çmimi:135.71 L 122.14 L -10%

Suplement ushqimor me echinancea që forcon sistemin imunitar, për fëmijë mbi 2 vjeç.
14 flakonë

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

14 flakone x 10 ml

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor i cili forcon sistemin imunitar të fëmijëve.

– Propolisi në thelb përbëhet nga një përzierje përbërësish, duke përfshirë polifenolet, të cilët janë shumë heterogjenë me njëri-tjetrin (acide yndyrore, terpene, aminoacide, vitamina, kripëra minerale etj.) prania e të cilave ndryshon sipas stinëve dhe llojit të vegjetacionit.
– Echinacea është një bimë që rritet në Amerikën e Veriut dhe ka qenë gjithmonë e njohur për vetitë e saj imunostimuluese.
– Zinku është një mikronutrient themelor për zhvillimin e trupit. Disa funksione të sistemit imunitar rregullohen nga prania e zinkut, mungesa e të cilit shkakton një dobësim të mbrojtjes imune.
– Beta glukanet nga kërpudha Betox93® janë polisakaride, përbërës thelbësorë të murit qelizor të disa baktereve, kërpudhave dhe bimëve. Ato veprojnë duke aktivizuar sistemin imunitar, në veçanti duke stimuluar veprimin e fagociteve.

Plotësimi me vitaminë D rekomandohet veçanërisht gjatë viteve të para të jetës dhe gjatë gjithë fëmijërisë, pasi është thelbësor për rritjen normale të kockave.
Përveç kësaj, vitamina D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Përdorimi

Rekomandohet të merret një flakon në ditë, mundësisht në mëngjes.
Rekomandohet të përdoren 2-3 herë gjatë stinës së dimrit, me intervale 10-ditore ndërmjet një cikli dhe tjetrit.

Përbërësit

Purified water; Fructose; Honey; Echinacea (Echinacea angustifolia DC.) Root dry extract tit. 4% Echinacosides; Propolis dry extract tit. 12% in Galangina; Beta glucans from Betox93® mushroom; Preservative: potassium sorbate; Aroma; Zinc gluconate; Acidifier: citric acid; Thickener: xanthan gum; Cholecalciferol.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping