info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Trixera Nutrition Gel Nettoyant

Çmimi:L2,700.00

Xhel zbutës e pastrues për lëkurë të ndjeshme të thatë e shumë të thatë

500ml

Stock: 3 në stok

Përshkrimi

Xhel larës për higjienën e përditshme të lëkurës së ndjeshme e të thatë, për të gjithë familjen (duke filluar nga fëmijë 3 vjeç).

Pastron butësisht fytyrën dhe trupin. Mbron lëkurën nga tharja dhe ndihmon rindërtimin e barrierës mbrojtëse fiziologjike të saj, falë kompleksit lipidik vegjetal Selectiose (patentë e laboratorëve Pierre Fabre) në përmbajtje.

Me ujë termal Avene në përmbajte, që ushqen, qetëson & freskon  lëkurën. Me glicerinë dhe sorbitol që zbusin dhe rikthejnë lipidet që i mungojnë lëkurës së thatë.

Tolerancë e lartë e lartë dermatologjike dhe okulare, nuk djeg sytë dhe mukozat e jashtme.

 

Pa sapun.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë të njomë, masazhohet dhe pastaj shpëlahet plotësisht.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). WATER (AQUA). GLYCERIN. HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. DECYL GLUCOSIDE. SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE. CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL. DISODIUM COCOAMPHODIACETATE. POLYSORBATE 20. PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL. COCO-GLUCOSIDE
GLYCERYL OLEATE. ASCORBYL PALMITATE. CAPRYLYL GLYCOL. CITRIC ACID. FRAGRANCE (PARFUM). HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE. LAURIC ACID. LECITHIN. PENTYL RHAMNOSIDE. SODIUM BENZOATE. SODIUM CHLORIDE. SODIUM GLYCOLATE. SODIUM METHYL ISETHIONATE. TOCOPHEROL. TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE.