info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Avene Spray SPF 20 200 ml

Çmimi:L3,000.00 L2,100.00 -30%

Spraj mbrojtës ndaj diellit me spf20 200ml.
Spraj për trupin mbrojtës nga dielli spf 20 për lëkura të ndjeshme.

Stock: Out of stock

SKU: AV055

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

,

Action

,

Pershkrimi

Ofron mbrojtje nga dielli për lëkurat e ndjeshme. Është rezistent ndaj ujit. Në sajë të tokoferolit i ofron lëkurës mbrojtje ndaj radikaleve të lira. Pa silikon, pa paraben. Formulim me konsistencë të lehtë,  jovajore.

Perdorimi

Aplikohet në lëkurë para ekspozimit nga dielli dhe më pas riaplikohet disa herë gjatë ditës.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). OCTOCRYLENE. C12-15 ALKYL BENZOATE. GLYCERIN. WATER (AQUA). METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL. CYCLOMETHICONE. DIISOPROPYL ADIPATE. DICAPRYLYL ETHER. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. CETEARYL ISONONANOATE. TITANIUM DIOXIDE. LAURYL GLUCOSIDE. POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE. DIMETHICONE. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). PROPYLENE GLYCOL. SILICA. SORBIC ACID. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. XANTHAN GUM. CITRIC ACID. TOCOPHEROL.