info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Soothing Moisturise Mask

Çmimi:L2,400.00

Maskë hidratuese për lëkurë të lodhur dhe pa shkëlqim

50ml

SKU: AV010
Pershkrimi

Maskë hidratuese për lëkurën që ka humbur shkëlqimin, në rastet e irritimeve nga dielli, apo kur janë kryer trajtime lokale abrazive. Ndihmon në hidratimin e lëkurës dhe i jep asaj freski e gjallëri.

Pa parabenë.

Perdorimi

Aplikohet një shtresë e hollë në fytyrë dhe në qafë dhe lihet të veprojë për 10-15 minuta.

Aplikohet 1 – 2 herë në javë, në varësi të llojit të lëkurës.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA . MINERAL OIL PARAFFINUM LIQUIDUM . STEARIC ACID. CAPRYLIC CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARTHAMUS TINCTORIUS SAFFLOWER SEED OIL CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL . HYDROGENATED PALM PALM KERNEL OIL PEG,6 ESTERS. TRIETHANOLAMINE. GLYCERYL STEARATE. MICROCRYSTALLINE WAX CERA MICROCRISTALLINA . PEG,100 STEARATE. PROPYLENE GLYCOL. CAPRYLIC CAPRIC GLYCERIDES. CARBOMER. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE PARFUM . PHENYL TRIMETHICONE.