info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Hydrance Optimale Legere SPF 20 40ml

Çmimi:L3,300.00

Hydrance UV Legere, Krem hidratues SPF 20 40m
Hidratues me spf 20 për lëkura të ndjeshme të dehidratuara, normale e mikse.

SKU: AV030
Pershkrimi

Krem i lehtë i cili përdoret për  hidratimin e fytyrës dhe për  mbrotjen ndaj rrezatimit UVAdhe UVB, duke mbrojtur  kështu nga radikalet e lira.

Perdorimi

Aplikohet në fytyrë dhe në qafë rreth 15 minuta para ekspozimit në diell.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA . ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. OCTOCRYLENE. BIS,ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. CYCLOPENTASILOXANE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. CYCLOHEXASILOXANE. BENZOIC ACID. BETA,SITOSTEROL. BHT. CAPRYLIC CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARBOMER. CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE PARFUM . GLYCERIN. GLYCINE SOJA SOYBEAN SEED EXTRACT GLYCINE SOJA SEED EXTRACT . HYDROGENATED COCO,GLYCERIDES. LECITHIN. PEG,32. PEG,400. PHENOXYETHANOL. POLOXAMER 188. SODIUM CHONDROITIN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. WATER AQUA . XANTHAN GUM.