info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene huile solaire SPF 30 200ml

Çmimi:L3,400.00

Vaj trupi mbrojtës nga dielli spf30 200ml.
Vaj mbrojtës për lëkura të ndjeshme të thata.

SKU: AV140
Pershkrimi

Formulim i cili përthithet lehtë nga lëkura dhe ofron  një mbrojtje të përshtatshme ndaj rrezatimit UV. Prania e tokoferolit e mbron lëkurën nga stresi oksidativ. Vaji jo vetëm që e mbron lëkurën por krijon dhe një shtresë ushqyese dhe lehtësisht të parfumosur. Pa alkol, pa paraben, pa silikon, pa oktokrilen.

Perdorimi

Aplikohet në mënyrë të vazhdueshme në lëkurë, gjatë ekspozimit në diell.

Perberesit

C12-15 ALKYL BENZOATE. ISODODECANE. DIISOPROPYL ADIPATE. COCO-CAPRYLATE. DICAPRYLYL CARBONATE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. ETHYLHEXYL SALICYLATE. ETHYLHEXYL TRIAZONE. BIS-ETHYLHEXYL HYDROXIDIMETHOXY BENZYLMALONATE. AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. FRAGRANCE (PARFUM). HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE.