info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene fluide minerale SPF 50+

Çmimi:L2,800.00

Emulsion mbrojtës nga dielli me filtra minerale SPF 50+

40ml

Stock: Ka mbaruar

Përshkrimi

Formulim i lehtë fluid, i pasur me ujë termal Avene që i jep lëkurës qetësi dhe butësi.

Ofron mbrojtje ndaj rrezatimit UVA dhe UVB.

Pa filtra kimikë. Rezistent ndaj ujit.  Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet para ekspozimit në diell dhe riaplikohet disa herë në ditë.

Përbërësit

Zinc Oxide [Nano], Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Titanium Dioxide [Nano], Coco-Caprylate/Caprate, Isocetyl Stearoyl Stearate, Isopropyl Palmitate, Isodecyl Neopentanoate, Isododecane, Isohexadecane, PTF, Triethylexanoin, Dicaprylyl Ether, Peg-30 Dipolyhydroxystearate, Aluminia Stearic Acid, Caprylyl Glycol, Peg45/Dodecyl Glycol, Copolymer, Silica, Benzoic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium Edta, Disteardimonium Hectorite, Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil), Pentaerythrityl Tetra Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Polyamide-3, Sodium Chloride, Tocopherol, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Triethoxycaprylylsilane, Water (Aqua).