info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Emulsion Teintee SPF 50+

Çmimi:L2,800.00

Emulsion mbrojtës ndaj diellit me ngjyrë për lëkurë normale mikse

50ml

SKU: AV121
Përshkrimi

Formulim për lëkurë të ndjeshme, mbrojtës ndaj diellit me spektër të gjerë UVA dhe UVB. Mbron dhe hidraton lëkurën mikse dhe të yndyrshme.

Me Pre-Tocopheryl në përmbajtje, me veti antioksidante. I pasur me Avene ujë termal, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe hidratuese. Laurat Glyceryl matifikon lëkurën në sajë të veprimit të tij seborregullues.

Ngjyra e artë i jep lëkurës një nuancë natyrale. Nuk yndyros lëkurën.

 

Përdorimi

 

Aplikohet në fytyrë dhe dekolte 20 min para ekspozimit në diell. Riaplikohet çdo dy orë sipas nevojës.

Përbërësit