info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Emulsion SPF 50 50 ml

Çmimi:L2,800.00

Emulsion mbrojtës nga dielli me spf 50 50ml.
Emulsion mbrojtës nga dielli për lëkura normale mikse.

Pershkrimi

Emulsion që ofron një mbrojtje nga rrezatimi UV për fytyrat normale dhe mikse. Prania e pre-tokoferolit bën që të mbrojë qelizat nga radikalet e lira. Zbut lëkurën dhe qetëson irritimet. Rezistent ndaj ujit. Pa paraben.

Perdorimi

Aplikohet në lëkurë para ekspozimit ndaj diellit dhe më pas riaplikohet disa herë gjatë ditës.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. METHYLENE BISBENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL. WATER (AQUA). CETEARYL ISONONANOATE. DIISOPROPYL ADIPATE. ISODECYL NEOPENTANOATE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. DECYL GLUCOSIDE. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. GLYCERYL LAURATE. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES. HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES. PROPYLENE GLYCOL. SILICA. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHANGUM.