info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Avene Emulsion SPF 20

Çmimi:L2,500.00

Emulsion për mbrojtje ndaj rrezatimit diellor për lëkurë të ndjeshme normale mikse

50ml

Stock: In stock

SKU: AV054

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Suitable For

,

Spf

Action

,

Pershkrimi

Mbrojtje e moderuar për lëkurën e fytyrës. Rezistent ndaj ujit dhe me një spektër të gjerë veprimi ndaj rrezatimit diellor. I tejdukshëm dhe me veprim antioksidues të fuqishëm.

Perdorimi

Aplikim i  njetrajtshëm në fytyrë para çdo ekspozimi në diell. Riaplikim në rast të një ekspozimi të zgjatur dhe pas çdo larjeje.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. DIISOPROPYL ADIPATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. CETEARYL ISONONANOATE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. CARBOMER. DECYL GLUCOSIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. GLYCERYL LAURATE. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES. HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES. PROPYLENE GLYCOL. SILICA. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.