info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Creme SPF 20

Çmimi:L2,500.00

Krem mbrojtës ndaj diellit spf 20 për lëkura të ndjeshme të thata, 50ml.

Stock: Ka mbaruar

Përshkrimi

Mbrojtje e moderuar ndaj diellit për lëkura të thata. I pajisur me filtrat solare UVA/UVB dhe uje termal Avene, për një efekt mbrojtës ndaj rrezatimit dhe radikaleve të lira, qetësues dhe anti-irritues. Përbërje kremoze që hidraton lëkurën e ndjeshme e të thatë të fytyrës. Pa efekt zbardhues, rezistent ndaj ujit. Pa silikon.

Përdorimi

Aplikohet në fytyrë dhe qafë, para ekspozimit në diell dhe më pas riaplikohet disa herë gjatë ditës.

Përbërësit

Avene Aqua, Octocrylene, C 12-15 Alkyl Benzoate, Butylene Glycol, Diisopropyl Adipate, Dimethicone, Aqua, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclomethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, PVP/Eicosene Copolymer, Caprylic Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Parfum (Fragrance), Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 60, Propylene Hlycol, Silica, Sorbic Acid, Sorbitan Isostearate, Stearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan Gum.