info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Compact Dore SPF 50+

Çmimi:L3,300.00

Pudër kompakte me ngjyrë mbrojtëse nga dielli SPF 50+

10 g

Përshkrimi

Ofron mbrojtje ndaj rrezatimeve UVA dhe UVB dhe ndaj radikaleve të lira. I jep një ngjyrë uniforme lëkurës dhe gjendet në dy nuanca: ari dhe rëre. Rezistent ndaj ujit. Pa filtra kimikë, pa parfum.

 

Përdorimi

Aplikohet para ekspozimit në diell dhe riaplikohet disa herë në ditë.

Përbërësit

DIMETHICONE. TITANIUM DIOXIDE [NANO]. HYDROGENATED POLYISOBUTENE. PHENYL TRIMETHICONE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). ISODECYL NEOPENTANOATE. ZINC OXIDE [NANO]. SQUALANE. IRON OXIDES (CI 77492) (CI 77491) (CI 77499). TALC. ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE. POLYETHYLENE. POLYMETHYL METHACRYLATE. SILICA. POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. ALUMINA. STEARIC ACID. AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). BEESWAX (CERA ALBA). BHT. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. MICROCRYSTALLINE WAX (CERA MICROCRISTALLINA).