info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Cleanance Solaire SPF 30 50ml

Çmimi:L2,800.00

Emulsion mbrojtës nga dielli me spf 30 50ml
Emulsion me spf30 për lëkura akneike

Stock: Ka mbaruar

Pershkrimi

Emulsion i përshtatshem për të realizuar një mbrojtje si nga UVA dhe nga UVB. Prania e tokoferolit e mbron nga radikalet e lira kurse prania e monolaurilit pakëson yndyrën dhe i jep veti matifikuese. Është një formulim rezistent ndaj ujit.

Perdorimi

Aplikohet në fytyrë rreth 30 minuta para ekspozimit në diell dhe riaplikohet sa herë të jetë e nevojshme,

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA , C12,15 ALKYL BENZOATE, CETEARYL ISONONANOATE, DIISOPROPYL ADIPATE, ISODECYL NEOPENTANOATE, METHYLENE BIS,BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], WATER AQUA , ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BIS,ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, SILICA, ACRYLATES C10,30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BENZOIC ACID, CAPRYLIC CAPRIC TRIGLYCERIDE, CAPRYLYL GLYCOL, DECYL GLUCOSIDE, DISODIUM EDTA, FRAGRANCE PARFUM , GLYCERYL BEHENATE, GLYCERYL DIBEHENATE, GLYCERYL LAURATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES, HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHERYL GLUCOSIDE, TRIBEHENIN, XANTHAN GUM, ZINC GLUCONATE,