info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Cleanance Expert 40 ml

Çmimi:L2,300.00

Cleanance Expert – Emulsion hidratues 40ml
Hidratant për lëkurat e yndyrshme dhe trajtues i akneve

Pershkrimi

Hidratant për lëkurat e yndyrshme dhe trajtues i akneve adoleshente dhe adulte . Pakëson sasinë e yndyrës që prodhohet nga lëkura,  inflamacionin dhe redukton skuqjen. Ka veprim gërryes dhe ndihmon në largimin e pikave të zeza. Ushqen fytyrën dhe i jep gjallëri. Pa paraben, pa sapun, pa gluten, pa sojë, hipoalergjik.

Perdorimi

Aplikohet në fytyrën e pastruar, në mëngjes dhe në darkë.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA , ISOHEXADECANE, PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE DICAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, POLYMETHYL METHACRYLATE, GLYCERIN, 1,2,HEXANEDIOL, ALGIN, BUTYROSPERMUM PARKII SHEA BUTTER BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER , CAPRYLYL GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL LINSEEDATE, CARBOMER, CETEARYL GLUCOSIDE, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, DISODIUM EDTA, DISODIUM PHOSPHATE, FRAGRANCE PARFUM , GLYCERYL LAURATE, PAPAIN, POLYACRYLATE,13, POLYISOBUTENE, POLYSORBATE 20, POTASSIUM SORBATE, SODIUM CETEARYL SULFATE, SODIUM HYDROXIDE, SORBITAN ISOSTEARATE, WATER AQUA