info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Avene Cicalfate Lotion Assechante Reparatrice

Çmimi:L1,500.00

Cicalfate , Locion për riparimin e lëkurës 40ml.
Locion për tharjen, riparimin dhe pastrimin e lëkurës së ndjeshme e të dëmtuar.

Stock: In stock

SKU: AV018

Additional information

Brand

,

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

, , ,

Action

, , ,

Pershkrimi

Formulim i përshtatshëm në irritimet kutane me lëngëzim. Përmban silikate me origjinë natyrore që thajnë plagët që lëngëzojnë. Përmban sukralfate që riparojnë epidermën e dëmtuar. Jo i yndyrshëm, me veti antibakteriale. Absorbohet shpejt nga lëkura, e zbut dhe e ushqen atë. Pa alkool, pa paraben, pa parfum, hipoalergjik.

Perdorimi

Tundet mirë para përdorimit. Bëhet aplikimi me anë të tamponi pambuku dy herë në ditë,  në zonat e prekura. Aplikimi vazhdohet derisa lëkura të jetë rigjeneruar plotësisht.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). ETHYLHEXYL PALMITATE. CETEARYL ALCOHOL. TRIETHYLHEXANOIN. ALUMINUM SUCROSE OCTASULFATE. GLYCERIN. CETEARYL GLUCOSIDE. DIMETHICONE. BENZOIC ACID. CAPRYLYL GLYCOL. COPPER SULFATE. DISODIUM EDTA. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. SCLEROTIUM GUM. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL ACETATE. WATER (AQUA). ZINC SULFATE.