info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Antirougeurs Fort 30 ml

Çmimi:L2,600.00

Antirougeurs Fort – Krem kundër skuqjes kronike 30ml. Trajtim i koncentruar për lëkura që skuqen vazhdimisht 30ml.

SKU: AV001
Pershkrimi

Përbërje galenike formuluar për lëkura që skuqen gjatë gjithë kohës. Rregullon mikroqarkullimin dhe zbeh zonat e skuqura. Ushqen lëkurën dhe e zbut atë. Pa parfum, pa paraben, pa gluten, pa sojë, pa gluten.

Perdorimi

Aplikohet në zonat e prekura në mëngjes dhe në darkë për një trajtim intensiv. Në rast ekspozimi në diell këshillohet të shoqërohet me kremin antiskuqje me spf 25.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE. PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE. GLYCERIN. GLYCERYL STEARATE. BUTYLENE GLYCOL. CETEARYL ALCOHOL. STEARIC ACID. BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) (BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER). DIMETHICONE. AMMONIUM ACRYLOYL DIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER. BENZOIC ACID. CETEARETH-33. DEXTRAN SULFATE. DIMETHICONOL. DISODIUM EDTA. HESPERIDIN METHYL CHALCONE. PHENOXYETHANOL. RUSCUS ACULEATUS ROOT EXTRACT. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL ACETATE.