info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Akerat 30 200 ml

Çmimi:L2,300.00

Krem për zona të veçanta të lëkurës 200ml
Krem për lëkura me tendencë keratozike

Stock: 1 në stok

SKU: AV043
Pershkrimi

Formulim i përshtatshëm për t’u aplikuar në zonat skuamoze të lëkurës të gjendura në duar,në bërryla, tek gjunjët dhe në skalp. Veprimi arrihet në sajë të pranisë në të të acidit  salicilik. Prania e ujit termal i jep veti zbutëse, anti-irrituese dhe qetëson lëkurën.

Perdorimi

Aplikohet vetëm në zonat që kanë nevojë për trajtim një ose dy herë në ditë, Nuk përdoret për fëmijë nën 3 vjeç dhe as në zonat e dëmtuara të lëkurës,

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA , UREA, PROPYLENE GLYCOL, MINERAL OIL PARAFFINUM LIQUIDUM , CYCLOMETHICONE, POLYACRYLATE,13, TRIETHANOLAMINE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS SWEET ALMOND OIL PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL , SALICYLIC ACID, POLYISOBUTENE, LACTIC ACID, PHENOXYETHANOL, PEG PPG,18 18 DIMETHICONE, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, TOCOPHERYL ACETATE, WATER AQUA ,