info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Qetësues për stomakun Bio

Çmimi:L180.00

Përzierje bimore për qetësimin e dhimbjeve të stomakut dhe largimin e gazrave

80 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Kamomili, gjethja e mendrës dhe bari i bletës përmbajnë esencë dhe substanca të tjera, të cilat veprojnë kundër gazrave të zorrëve dhe çrregullimeve të stomakut.
Lulja e njëmijëfletëshit në sajë të esencës dhe substancës së hidhur akileine liron spazmat e muskulaturës së butë dhe qetëson ngërçet e stomakut.
Borziloku qetëson dhimbjet dhe është efikas kundër pezmatimit kronik të stomakut si dhe çrregullimeve të tubit tretës.
Fomi mjekësor vepron në muskulaturën e lëmuar duke përshpejtuar peristaltikën e zorrëve, ndihmon metabolizmin dhe përmirëson punën e stomakut.
Bimët e këtij çaji kanë veti qetësuese duke ulur dhimbjet e stomakut.

Përdorimi

Një lugë (gjelle) nga përzjerja (çaji) hidhet në një filxhan me ujë të valuar dhe lihet i mbuluar për 5-10 minuta.
Kullohet dhe pihet i ngrohtë ose i ftohtë, i ëmbëlsuar ose jo, pas buke.

Përbërësit

Kamomil, bar blete, menta, peperta, kim fushe, borzilok, fom mjekësor, rrënjë sanzi, kumin, lule bliri etj.