info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Prostate Bio

Çmimi:L180.00

Përzierje bimore për qetësimin e
prostatës

90 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Hithra nxit qarkullimin e gjakut sidomos, në lëkurë, ndihmon në zvogëlimin e prostatës duke ulur dhe dhimbjet e saj.
Përmban vitamina A1, B2, C dhe K. Mustaqet e misrit nxisin urinimin dhe japin efekt në çistet kronike.
Çaji në sajë të përbërësve ka veti diuretike, shton sekretimin e tëmthit, ndihmon mëlçinë dhe qetëson prostatën.
Majdanozi ndihmon në veprimtarinë nervore, muskulare, shton sekretimin urinar, largon gazrat nga zorrët.
Grami nxit veprimtarinë e veshkave dhe organizmit.
Delli ndihmon dukshëm në qetësimin e prostatës.

Përdorimi

Një lugë gjelle nga përzjerja hidhet në një xhezve me një filxhan ujë dhe zihet për 5 minuta.
Lihet i mbuluar 10 minuta dhe pasi kullohet, mund të pihet i ëmbëlsuar ose jo, 2-3 herë në ditë.

Përbërësit

Fletë hithre, dell i ngushtë, mustaqe misri, rrënjë grami, kumin, fletë gërdeci, rrënjë hithre, etj.