info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Majasëlli Bio

Çmimi:L180.00

Përzierje bimore për mjekimin e majasëllit

90 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Bari i majasëllit në sajë të tanineve dhe esencës rekomandohet si një mjekues i mirë për majasëllin. Njëmijëfletëshi në sajë të esencës me azulen, cineol, substancës së hidhur akileine, vitaminës K dhe tanineve liron spazmat dhe përdoret në mjekimet e majasëllit.
Drunakuqi dhe gjethet e senës, me efektet e tyre diuretike dhe laksative pastrojnë në mënyrë të tërthortë mëlçinë e zezë nga lëndët e dëmshme e ndihmojnë në uljen e dhimbjeve.
Fletët e luleshtrydhes dhe ferrës në sajë të substancave që përmbajnë ( taninë, vitamine C, kripra minerale, acid malik e salicilik) shërojnë infeksionin e mukozës së zorrëve dhe majasëllit.

Përdorimi

Një lugë gjelle nga përzierja hidhet në një xhezve me një filxhan ujë dhe zihet në zjarr për 5 minuta.
Lihet i mbuluar 10 minuta dhe pasi kullohet , mund të pihet i ëmbëlsuar ose jo, 2-3 herë në ditë.

Përbërësit

Bar majasëlli, lule
njëmijëfletëshi, lëvore
drunakuqi, fletë luleshtrydhe, gjethe mërsini, rigon, fletë ferre, gjethe sene, etj.