info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Lule Kamomili Bio

Çmimi:L180.00

Çaj bimor me lule kamomili 60 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Kamomili njihet si një qetësues mjaft efikas natyror.
Përdoret si mjet që largon gazrat nga zorrët dhe liron ngërçet ( spazmat e muskulaturës).
Përdoret kundër heqjes së barkut, kundër pezmatimit të rrugëve urinare dhe si mjet që shton djersitjen dhe qetëson në tërësi.
Ul ndjeshëm ngacmueshmërinë e sistemit nervor qendror.
Çaji i kamomilit përdoret gjithashtu dhe për mjekimin e sëmundjeve të syve, lekurës, veshëve, djegjeve në lëkurë duke përshpejtuar proçesin e rigjenerimit etj.

Përdorimi

Dy lugë çaji me lule kamomili hidhen në një enë ku shtohet një gotë ujë që valon, ena mbulohet me kapak dhe lihet 10-15 min duke e trazuar herë pas here. Lëngu kullohet dhe pihet. (Është mirë të ëmbëlsohet sa më pak.)
Për fëmijët, si dozë, përdoret një lugë çaji.

Përbërësit

Lule kamomili