info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Ekspektorant Bio

Çmimi:L180.00

Përzierje bimore për pastrimin nga gëlbaza

90 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Zhumbrica në sajë të përmbajtjes së esencës, substancave të hidhura, flavoneve, substancave fitoncide etj ndihmon në nxjerrjen e gëlbazës, në shtimin e rrjedhes së lëngut të stomakut, në përmirësimin e tretjes, në përmirësimin e spazmave të muskulaturës së lëmuar dhe në përmirësimin e çrregullimeve të stomakut e të zorrëve.
Ndihmon shumë në kollën e bardhë. Trumëza përmban esencë me karvakrol e cimol, taninë, etj në sajë të të cilave nxit tretjen, largon gazrat nga zorrët, nxit nxjerrjen e gëlbazës dhe sistemin nervor.
Agulicja ndihmon në nxjerrjen e gëlbazës nga rrugët ë frymëmarrjes dhe është kundër efizemës së mushkërive dhe bronkiteve akute dhe kronike.
Molla përmirëson shijen e çajit dhe ka përmbajtje të lartë vitamine C.

Përdorimi

Dy-tre lugë çaji zhyten në një gotë me ujë që valon, ena mbulohet me kapak dhe lihet për 15 min.
Lëngu kullohet dhe pihet i ngrohtë dhe i ëmbëlsuar sipas dëshirës me mjaltë ose sheqer.
Mund të merren një deri tre doza çaji në ditë.

Përbërësit

Zhumbricë, trumëz, mollë të egër, lule agulice, etj.