info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Bar blete Bio

Çmimi:L180.00

Çaj bimor me bar blete (melissa officinalis)

90 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Fletët dhe lulet e barit të bletës përmbajnë vaj esencial, taninë, rezina e acid sucinik.
Çaji i barit të bletës, në sajë të përmbajtjes ka aftësi për të liruar ngërçet e muskulaturës së butë, në lirimin e gazrave nga zorrët, ndihmon në prodhimin e tëmthit në mëlçi, ngadalëson rrahjet e forta të zemrës, ul presionin e lartë të gjakut, ndihmon në pagjumësi, qetëson neurozat kardiake dhe çrregullimet psikoneurotike.

Përdorimi

Një lugë gjelle nga përmbajtja hidhet në një enë, ku shtohet masa e një filxhani ujë të sapo valuar.
Ena mbulohet për 5 minuta, më pas përzihet me lugë dhe lihet edhe për 5 minuta të tjera. Kullohet dhe pihet i ëmbëlsuar me sheqer ose mjaltë.

Përbërësit

Bar blete