info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Aronia Fruit Bio

Çmimi:L200.00

Çaj me përbërje të frutit të aronias (chokeberry)

90 g

Stock: In stock

SKU: ATC08
Tag:

Additional information

Brand

Përshkrimi

Aronia është një bimë e zbuluar dhe e përdorur fillimisht në Amerikën e veriut e më pas në Europë.
Frytet e Aronia-s përmbajnë një numër të papërfillshëm kalorish dhe yndyrnash (50 gr frute të njoma 24 kalori).
Aronia është një ndër bimët natyrore më të pasura me antioksidantë dhe ka përmbajtje të lartë vitaminash .
Cipa e këtij fryti shquhet për përmbajtje të lartë të fibrave.

Përdorimi

Për konsumatorët e cajit frutat mund të ziejnë për 5 minuta dhe të përdoren me gjith ujin e tyre ose për një shije dhe më të fortë të lihet për 20-30 minuta në ujë duke rifituar zbutjen e më pas të përdoren në përzierjen e smothie (miks frutash në frutalor ).
Shkojnë mirë dhe mund të kombinohet në : ëmbëlsira , shurupe , kokteile pijesh (alkolike dhe joalkolike), sallata frutash muesli, akullore, etj

Përbërësit

Aronia frut