info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Anti-grip Bio

Çmimi:L180.00

Përzierje bimore kundër të ftohtit dhe temperaturës

90 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Çaj parandalues e qetësues i gripit dhe temperaturës së lartë.
Lulja e aguliçes dhe thundërmushka veprojnë kundër gripit të rëndë dhe kollës së vazhdueshme.
Lulja e blirit dhe zhumbrica në sajë të esencës që kanë ndihmojnë në mjekimin e rrugëve të acaruara të frymëmarrjes.
Lulet e shtogut kanë veti zbutëse dhe ndihmojnë djersitjen.
Lëvorja e shelgut në saj të salicinës që përmban zbërthehet në organizëm duke liruar acidin salistik. Eshtë një ndikues i mirë në uljen e temperaturës së lartë.

Përdorimi

Një lugë gjelle nga përzjerja hidhet në një enë ku shtohet një filxhan me ujë të ftohtë. Vihet në zjarr të lehtë, të zjejë deri në valim të plotë.
Hiqet nga zjarri, mbulohet dhe lihet për 10 minuta.
Kullohet dhe pihet i ëmbëlsuar me mjaltë ose sheqer.
Mund të merren 2-3 çajra të tilla në ditë.

Përbërësit

Lule shtogu, lule bliri, lule agulice, lëvore shelgu, trëndafil të egër, thundërmushkë, zhumbricë etj.