info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Abopharma Imunocol Probio

Çmimi:1,500.00 L

Suplement ushqimor që rikthen ekuilibrin në florën intestinale
Kuti x 15 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

15 kapsula

Suitable For

,

Përshkrimi

Probiotikët janë baktere të mira, të nevojshme për funksionin normal te sistemit tretës dhe të sistemit imunitar.
Probiotikët formojnë koloni në traktin intestinal dhe prodhojnë enzima, vitamina, aminoacide dhe një sërë substanash të tjera.

Immunocol Probio përmban të mikroinkapsuluara koloni të Lactobacillus Acidophillus dhe Bifidobacterium Longum.
Karakteristikat:
– vepron kundër Helicobacter Pylori;
– ndihmon në parandalimin e infeksioneve të traktit urinar, intestinal apo dhe infeksioneve të tjera;
– ndihmon në përthithjen e lëndëve ushqyese dhe pakëson ngarkesën e mëlçisë;
– asimilon kolsterolin e keq;
– stimulon funksionin e sistemit imunitar dhe krijon rezistencë për substancat patogjene.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose vuani nga një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimir të çdo suplementi.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-Të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç, mund të konsumojnë 2 kapsula në ditë.
-Fëmijët mbi 1 vjeç, mund të konsumojnë 1 kapsulë në ditë.

Kapsulat pihen midis vakteve ushqimore (p.sh 1 orë para ushqimit).
Konsumohet me një sasi të konsiderueshme uji.
Për fëmijët nën 3 vjeç, përmbajtjen e kapsulave përzjejeni me ujë, lëngje ose ushqime te ftohta ose të vakëta dhe pastaj jepuani.

Përbërësit

Bovine colostrum powder (35% lgG) – 370 mg, Lactobacillus acidophilus (2 billion. Live bacteria) – 20 mg, BifodobakteriumLongum (1 billion. Live bacteria) – 10 mg

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping