info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

A-Derma Exomega Lait Emollient 200 ml & 400 ml

Çmimi:L2,400.00L3,000.00

EXOMEGA Qumësht zbutës për lëkura të thata dhe atopike 200ml & 400ml.

Rifillo


Pershkrimi

Qumësht për lëkura të thata dhe atopike, me përmbajtje të lehtë, që e bën shumë të përshtatshëm dhe për periudhën e pranverës dhe verës. Zbut lëkurën, e ushqen dhe rindërton barrierën mbrojtëse të saj. Formulë me ekstrakte të tërshërës RHEALBA, glicerinë dhe kompleksin unik Filaxerin, të pasur me acide yndyrore Omega-6. I përshtatshëm për të gjithë familjen (foshnja, fëmijë dhe të rritur). Pa parfum, pa paraben. Hipoalergjik.

Perdorimi

Aplikohet në lëkurë, një ose dy herë në ditë.

Perberesit

Water (Aqua). Mineral Oil (Paraffinum Liquidum). Cyclomethicone. Glycerin. Peg-12. Glyceryl Stearate. Oenothera Biennis (Evening Pimrose) oil (Oenothera Biennis). Peg-100 Strearate. Myreth-3 Myristate. Polyacrylamide. Niacinaminde. 10-Hydroxydecenoic acid. Avena Sativa (Oat) leaf/stem extract (Avena Sativa leaf/stem extract). Benzoic acid. BHT. C13-14 Isoparaffin. Chlorphenesin. Disodium Edta. Laureth-7. Phenoxyethanol. Triethanolamine.