info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

A-Derma EXOMEGA Gel Lavant Emollient 2 en 1 500ml

Çmimi:L2,700.00

EXOMEGA Xhel Larës për trupin dhe kokën, për lëkura shumë të thata dhe atopike 500ml

Stock: 3 in stock

SKU: AD008

Additional information

Përshkrimi

Xhel larës i formuluar për foshnja dhe fëmijë, për trajtimin e e lëkurës me tendencë atopike. Pastron lëkurën  dhe flokët dhe i lë ata të butë. Zbut, hidraton dhe mbron lëkurën duke i dhënë asaj një ndjesi komforti. Formulim me pH fiziologjik dhe aromë delikate. Nuk djeg sytë. Hipoalergjik. Pa sapun. Pa paraben. Pa fenoksietanol.

Përdorimi

Mund të aplikohet çdo ditë, në flokë dhe lëkurë të lagur. Shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit

Aqua, Glycerin, Coco-Glucoside, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Zinc Coceth Sulfate, Sodium Cocamphoacetate, Polysorbate 60, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Oleate, Citric Acid, 10-Hydroxydecenoic Acid, Ascorbyl Palmitate, Avena Sativa (Oat) Leaf/Stem Extract (Avena Sativa Leaf/Stem Extract), Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Laureth-3, Lecithin, Maleic Acid, Oenothera Evening Primrose Oil, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tocopherol.