info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

A-Derma EXOMEGA Control Baume 200ml

Çmimi:L3,000.00

EXOMEGA Balsam zbutës për lëkura shumë të thata dhe atopike 200ml.

Stock: 2 in stock

SKU: AD003

Additional information

Pershkrimi

Formulim që pakëson tharjen, zbut, ushqen dhe i  jep një ndjesi të këndshme lëkurës. I pasur me ekstrakte të tërshërës RHEALBA, kompleksin unik Filaxerinë dhe vitaminë B3. Është ideal për fazën akute të dermatitit atopik, pasi pakëson kruarjen dhe irritimet dhe rindërton barrierën mbrojtëse të lëkurës. I përshtatshëm për të gjithë familjen (foshnja, fëmijë dhe të rritur). Pa parfum, pa paraben, hipoalergjik.

Perdorimi

Aplikohet në lëkurë, një ose dy herë në ditë.

Perberesit

Aqua, mineral oil, Paraffinum liquidum, Butyrospermum parkii (shea butter) (butyrospermum parkii butter), glycerin, polysorbate 60, cetearyl alcohol, dimethicone, PEG-12, Oenothera biennis oil, butylene glycol, squalane, niacinamide, 10-hydroxydecanoic acid, Avena sativa leaf/stem extract, benzoic acid, BHT, C13-14 isoparaffin, cetearyl glucoside, chlorphenesin, disodium EDTA, laureth-7, maltodextrin, phenoxyethanol, polyacrylamide, sodium acetate, tocopherol.