info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

A-Derma Exomega Bain Apaisant 250ml

Çmimi:L2,000.00

EXOMEGA Krem për Banjë zbutëse, për lëkura të thata dhe atopike 250ml.

Pershkrimi

Formulim i përshtatshëm për t’i ofruar lëkurës hidratim, qetësi dhe zbutje. I pasur me ekstrakte të tërshërës RHEALBA dhe acide yndyrore Omega -6. Nuk shkumon dhe nuk shpëlahet. I përshtatshëm për të gjithë familjen (foshnja, fëmijë dhe të rritur). Pa parfum, pa bazë larëse, pa ngjyrues, hipoalergjik.

Perdorimi

Për fëmijët aplikohen 2 tapa në ujin e vaskës së banjës, kurse për të rriturit 4 tapa. Nuk shpëlahet.

Perberesit

Water, Caprylic/capric triglyceride, Glycerin, Cetearyl alcohol, Niacinamide, 10-hydroxydecenoic acid, Avena sativa (oat) leaf/stem extract, Benzoic acid, Caprylyl glycol, Carbomer, Cetearyl glucoside, Glyceryl stearate, Oenothera biennis (evening primrose) oil, Peg-100 stearate, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Sodium hydroxide, Sorbitan isostearate, Tocopherol, Tocopheryl acetate.