info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

A-Derma Dermalibour stick

Çmimi:L1,600.00

Dermalibour Stick qetësues dhe riparues për lëkura të ndjeshme dhe të irrituara

8g

Përshkrimi

Formulim i pasur me glicerinë, kompleksin Bakër-Zink dhe ekstrakte të tërshërës RHEALBA. Ka veti zbutëse, mbrojtëse dhe riparuese. Vepron në dermatitet irritative të lokalizuara si: plasaritje, çarje, dermatite të lokalizuara rreth gojës dhe nuk lejon infektimin e tyre. I përshtatshëm për të gjithë familjen (foshnja, fëmijë dhe të rritur). Pa parfum, pa konservues.

Përdorimi

Aplikohet lokalisht 2-3 herë në ditë.

Përbërësit

MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM) OZOKERITE CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ISOPROPYL PALMITATE BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2 HYDROGENATED CASTOR OIL ZINC OXIDE RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL (RICINUS COMMUNIS SEED OIL) BEESWAX (CERA ALBA) CETYL ESTERS HYDROGENATED POLYISOBUTENE WATER (AQUA) PROPYLENE GLYCOL AVENA SATIVA (OAT) LEAF/STEM EXTRACT (AVENA SATIVA LEAF/STEM EXTRACT) BHT COPPER SULFATE TITANIUM DIOXIDE (CI 77891) ZINC SULFATE.