info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

A-Derma Dermalibour Cream Reparatrice

Çmimi:L1,500.00

Dermalibour Krem qetësues  dhe riparues për lëkura të ndjeshme dhe të irrituara 50 ml

Stock: 2 in stock

SKU: AD015

Additional information

Përshkrimi

I formuluar posaçërisht për lëkura të irrituara. I përshtatshëm për të gjithë familjen (foshnja, fëmijë dhe të rritur). Në sajë të kombinimit të përbërësve të tij, kompleksit Bakër-Zink dhe ekstrakteve të tërshërës RHEALBA, ndihmon në trajtimin e infeksioneve bakteriale, në qetësimin e irritimeve, në pastrimin dhe rigjenerimin e lëkurës. Zbut lëkurën dhe krijon një shtresë mbrojtëse. Për fytyrën dhe trupin, për irritime të lokalizuara, për zonën e pelenave etj. Pa parfum. Pa konservues.

Përdorimi

Aplikohet dy herë në ditë, në lëkurë të pastruar paraprakisht.

Përbërësit

Aqua, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Caprylic / Capric Triglyceride, Glycerin, Hydrogenated Vegetable Oil, Zinc Oxide, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Propylene Glycol, Avena Sativa (Oat) Kernel Flour (Avena Sativa Flour), PEG-22 / Dodecyl Glycol Copolymer, Avena Sativa (Oat) Kernel Oil (Avena Sativa Kernel Oil), Copper Sulfate, Magnesium Sulfate, Zinc Sulfate.